1166
ANDMEINSENER / DATA ENGINEER
ANDMEINSENER / DATA ENGINEER
ANDMEINSENER / DATA ENGINEER
Solita OÜ
ANDMEINSENER / DATA ENGINEER
ANDMEINSENER / DATA ENGINEER

ANDMEINSENER / DATA ENGINEERSolita OÜ

Solitas oleme andmetega töötanud üle 15 aasta ja praegu töötab Solita kuues riigis asuvates kontorites üle 400 andmespetsialisti. Loome klientidele andmelahendusi, kasutades just nende vajadustega kõige paremini sobivat tänapäevast tehnoloogiat. Kõige olulisemad komponendid meie andmeprojektides on pilvepõhised andmebaasid ja andmesalvestusmeetodid, nagu Snowflake, Azure, AWS, Redshift ja Semarchy, mille valime vastavalt projekti ja kliendi vajadustele. Arendame andmearhitektuuri, lähtudes modernsetest töömeetoditest ja kasutades agiilset arendusmetoodikat.

Loome lahendusi nii era- kui ka avaliku sektori klientidele. Meie kliendid ei kuulu ühte kindlasse ärivaldkonda, sest keskendume erinevatele projektidele, mille ühiseks nimetajaks on kliendile ja ühiskonnale loodav väärtus. Meie motoks on „Impact that lasts“. Näiteks võime meie mõjutada seda, kuidas pakkuda kasutajatele kõige mugavamaid marsruute, kuidas Soome tegeleb koroonapandeemiaga ja kuidas kasutame uusimaid tehnoloogiaid. Solita projektides on ühendatud tarkvara arendus, andmed, pilveteenused ja teenusedisain. Meie projektide mitmekesisus loob ka võimalusi pidevaks arenguks ja uute tehnoloogiate ning valdkondade õppimiseks. Meie eesmärk on alati leida projekti jaoks kõige sobivamad inimesed ja veenduda, et sobivus oleks mõlemapoolne.

Mida meie teile pakume
• Paindlikku tööaega ja väga palju vabadust ise oma tööd organiseerida.
• Põhjamaist töökultuuri, mis tugineb usaldusel, vastutustundlikkusel ja maksimaalsel vabadusel.
• Võimalust töötada suurimate organisatsioonide ja tuntuimate brändidega Põhjamaades.
• Sporditoetust, mis katab nii erinevaid sportimisvõimalusi ja -üritusi kui joogat ning ujulapileteid, samuti on meil palju erinevaid hobiklubisid.
• Eratervisekindlustust ja haigushüvitist alates esimesest päevast.
• Võimalust käia massaažis.
• Kontorit Tallinna südalinnas ja Tartu Raekoja platsil, mis on alati varustatud puuviljade ja suupistetega.
• Vahvaid ühisüritusi.
• Saate ise endale seadmed valida – valikus on nii Windowsi, Linuxi kui ka Apple’i sülearvutid ja teile meelepärane telefon.
• Võimalust kasvada ja laiendada teadmisi teile huvipakkuvates uutes valdkondades. Näiteks paljud meie andmeinsenerid on huvitatud töötamisest pilvetehnoloogiate või mõne spetsiifilisema valdkonnaga, olgu selleks näiteks Master Data Management või andmeanalüütika.
• Teie roll ei pea püsima aastast aastasse muutumatuna. Meil on toimiv spetsialistide rotatsiooni süsteem ja paljud Solita töötajad on oma karjääri jooksul Solitas täitnud mitmesuguseid rolle.
• Saate mõjutada tehnoloogiaid ja meetodeid, mida projektides kasutame.
• Pakume inimesekeskset töökeskkonda, kus kantakse üksteise eest hoolt.
• Tahame olla kindlad, et teie töö- ja eraelu on heas tasakaalus. Just seda peavad meie töötajad Solita üheks suurimaks plussiks.
• Üle 1500 asjatundliku kolleegi üle Euroopa.

Solita südameasi on luua võimalusi teie oskuste arendamiseks olenemata sellest, kui kogenud te juba olete. Selle kohta jagab oma mõtteid meie tarkvara vanemdisainer Nico: „Minu teekond Solitas sai alguse seitse aastat tagasi. Olin oma karjääri alguses ja otsisin, millist sammu järgmiseks astuda. Kohtusin inimestega Solitast kohalikul HelsinkiJS-i Meetupil, pärast mida esitasin kandideerimisavalduse, läksin intervjuule ja hiljem hakkasingi Solitas tööle.
Mind palgati ennekõike tegelema front-end’iga, aga juba esimestel intervjuudel mainisin, et tahaksin arendada oma oskusi ka teistes valdkondades. Sellesse soovi suhtuti tõsiselt, sellega on pidevalt tegeletud ja on tagatud, et mul oleks võimalik valida projekte, mis aitavad mul arendada oma oskusi mulle sobivas suunas.
Siin me siis oleme, seitse aastat hiljem, ja ma töötan kliendiprojektides AWS-i arhitektina, kellel on kindel siht arendada kliendisuhteid ja töövõtteid meie mitmekülgselt andekas tiimis. Solitas ei ole ma pidanud end piiritlema, mul on olnud võimalus ise otsustada, mida ma teha soovin.“

Andmeinsenerina on teie ülesanne kavandada ja rakendada tehnilisi lahendusi, mis hõlmavad näiteks andmete modelleerimist ja integreerimist, andmeladusid ja pilvepõhiseid andmete laadimise süsteeme. Te kasutate oma oskusi ja visiooni meie klientide äri arendamiseks ning soovi korral saate töötada ka müügiprojektides ja osaleda meie töömeetodite arendamises.


Oskused, mida tulevaselt kolleegilt ootame
• Meil on hea meel, kui teie oskuste hulka kuuluvad muuhulgas näiteks andmete modelleerimine, andmeladustamine, andmebaasid (SQL/NoSQL) ja ETL/ELT.
• Te juba oskate käsitseda või olete valmis õppima käsitsema andmeid sujuvalt (sõeluma, edastama, salvestama, redigeerima) ja ehitama andmete laadimise süsteeme.
• Te valdate oskuslikult mõnd programmeerimiskeelt – eelistatult Pythonit, R-i või Javat.
• Eriti kasulik on, kui tunnete pilveteenuste arhitektuuri ja suudate põhjalikult rakendada pilveteenuseid (AWS, Azure jms) meie klientide ärivajaduste järgi.
• Suure eelise annab tarkvaraarenduste, näiteks versioonihalduse ja CI/CD tundmine.
• Teil on tehnilised oskused oma disainitud lahenduste elluviimiseks. Solitas töötavad meie andmeinsenerid suuresti praktiliste projektidega.
• Te valdate inglise keelt (eesti ja/või soome keele oskus tulevad kasuks).
• Töökoha asukoht: Tallinn / Tartu. Kasutame hübriidmeetodit ehk kel soovi, töötab kontoris, kes eelistab kodukontorit, see töötab kodust. Kontorisse palume vahel tulla ka mõneks kohtumiseks või ürituseks.

Usume siiralt, et kõik, mis meil on, tuleb meie inimestelt
Investeerime mitmel moel oskuste arendamisse – kogemuste jagamisest laiahaardelisemate koolituste korraldamiseni. Samuti toetame oma töötajate heaolu, pakkudes neile ulatuslikku soodustuste paketti nii töötegemiseks kui ka vaba aja veetmiseks.


Soodustame eksperimenteerimist ja iseseisvust
Usume iseseisvusse töötamisel – teil on vabadus valida, mida te teete, ja vastutus tehtu lõpule viia. Solitas on töö paindlik ja vastab meie töötajate vajadustele; näiteks võib see väljenduda lühendatud töönädalas või uues rollis mõne projekti juures. Hoolivus, pingevaba õhkkond, julgus ja kirg on olnud meie väärtused pikka aega ning need kirjeldavad endiselt hästi, mida tähendab kuulumine Solita kogukonda.


Kas pakub huvi?
Saatke meile oma CV ning kirjutage meile endast ja oma taustast veidi lähemalt. Soovime teid tundma õppida ja üheskoos välja selgitada, mis meie mõlema jaoks kõige paremini toimida võiks.
Peale Eesti tegutseb Solita praegu Soomes, Rootsis, Taanis, Belgias ja Saksamaal ning teeb koostööd maailma ühtede suurimate ettevõtete ja riiklike organisatsioonidega, teiste hulgas Finnair, Fortum, Skanska, Soome parlament ja UPM.

Sarnased töökuulutused:

FINANTSKONTROLLER
Norma AS
Tallinn

Tähtaeg: 05.02.2023
Accountant (Ukrainian Speaker)
Bolt
Tallinn

Tähtaeg: 22.02.2023
Mänedžer
Mati & Sergei Autotöökoda
Tallinn
€ 1050 – 1650
Tähtaeg: 10.02.2023